ZenThonic - koncentrat świeżych soków owocowych o każdej porze

 

Dla wszystkich godne polecenia jest picie soków. Soki ze świeżych owoców i warzyw są bowiem najbogatszym źródłem witamin, składników mineralnych i enzymów. Jeśli pijemy takie surowe soki niepasteryzowane, dają one współczesnemu człowiekowi odpowiednią ilość niezbędnej do życia energii zaczerpniętej ze świata roślin. Zatem każdego dnia powinny być one integralną częścią codziennej diety przez cały rok.

 

Często traktujemy wypijany przez nas sok jako jeszcze jeden mniej lub bardziej smaczny napój gaszący pragnienie, deser lub dodatek do posiłków. Nie zastanawiamy się, że jest on lub może być ważnym środkiem do utrzymania bądź poprawy naszego zdrowia, może pomóc  nam w większości kuracji leczniczych - w przezwyciężeniu chorób czy dolegliwości, z którymi się borykamy. Najpopularniejsze są soki owocowe.

 

Podstawowym składnikiem skoncentrowanych soków owocowych ZenThonic jest Garcinia mangostana (Mangostan) - "magiczny owoc bogów" pochodzenia azjatyckiego. W niektórych regionach świata popularność mangostanu jest tak duża, że często określa się go mianem "nektar bogów".
Ze względu na obecne w Zenthonic niezwykłe bogactwo rozmaitych substancji o silnych właściwościach antyoksydacyjnych czyli przeciw niszczeniu komórek naszego organizmu (ksantony, polifenole, flawonoidy, resweratroli, katechin, enyzmy, składniki mineralne i witaminy), ZenThonic to poszukiwany na rynku produkt wspomagający leczenie nawet najcięższych przypadków chorób.

 

 
 
 
 

Jak stosować ZenThonic?

 

90 - dniowy plan

 

Aby poczuć działanie soku z mangostanu, zaleca się przyjmować go przynajmniej 90 dni. Nie tydzień ani nie miesiąc. Dlaczego?

90 dni to najkrótszy okres czasu, aby kuracja naturalna przyniosła oczekiwane korzyści zdrowotne.

 

W zależności od indywidualnych potrzeb, niektórzy będą odczuwać zachodzące zmiany szybciej, a inni wolniej. Wielu całkowicie usatysfakcjonuje wynik kuracji, inni zaś odczują poprawę ale nie osiągną oczekiwanych rezultatów. Nie można bowiem przewidzieć dokładnie, w jaki sposób mangostan i inne owoce będą oddziaływać na każdego z nas z osobna, dopóki tego nie sprawdzimy. Osoby z zaburzeniami układu trawienia oraz starsze maja utrudniona wchłanialność składników odżywczych w jelicie. One mogą nieco dłużej oczekiwać na spektakularne efekty.

 

owoc (100g) wynik ORAC

mangostan

17000 - 24000*
suszone śliwki   5770
noni 3570 - 5040
wilcza jagoda chińska  4214
rodzynki   2830
borówki      2400*
czarne jagody   2036
truskawki      1546*
maliny       1220*
śliwki       949
pomarańcze       750
czerwony grejpfrut       483 
jabłka         218*
gruszki        134*

* owoce których sok lub przecier zawiera Zenthonic

 

Tabela ORAC - klasyfikacja owoców >>

 

ZENTHONIC WSPANIALE SMAKUJE!

Zenthonic
można dodawać rozlewając go z butelki do deserów, sałatek, płatków i innych dań w tym mięsnych (podobnie jak żurawina). Szczególnie w upalne dnie jak też przez cały rok, wspaniale smakuje w postaci napojów z wodą mineralną dla niemowląt, starszych dzieci i dorosłych. Warto się z nim zaprzyjaźnić, bo jego silne KSANTONY, polifenole, flawonoidy, resweratroli, katechin, enyzmy, składniki mineralne i witaminy zawalczą o nasze zdrowie na długie lata sprawnego życia!
 

Efekty stosowania ZenThonic

 

Wyniki zażywania mangostanu zależą również od sposobu dawkowania. Jeśli przyjmujesz go 3 razy dziennie po 2-3 łyżki stołowe przez 3 miesiące, szanse na namacalne efekty będą większe niż u kogoś, kto pije go przez tydzień, potem robi przerwę i po jakimś czasie znowu zaczyna stosować mangostan niezbyt regularnie.

Ten ostatni schemat dawkowania jest oczywiście lepszy, niż całkowite zaniechanie przyjmowania mangostanu,  jednak nie spodziewajmy się po nim zbyt szybkich rezultatów.

W przypadku poważnych chorób dawkę zwiększamy nawet 2-3 - krotnie. Przyjmując ją należy podkreślić, że nie jest znana maksymalna dawka soku z mangostanu.

 

Częstotliwość dawkowania ZenThonic

 

Regularność przyjmowania soku jest również ważna co jego ilość, ponieważ uzyskanie przez ksantony odpowiedniego poziomu we krwi i tkankach zależy zarówno od systematyczności zażywania, jak również od wielkości dawek w ciągu całego dni.

W przypadku składników zawartych w soku z mangostanu, w przeciwieństwie do innych rodzajów pożywienia, można określić czas tzw. okres półtrwania, podczas którego będą one obecne we krwi oraz tkankach, zanim zostaną wykorzystane przez organizm i z niego wydalone.

Okres półtrwania substancji jest miarą czasu, jaki upłynie zanim połowa przyjętej ilości tej substancji zostanie wydalona z organizmu. Jeśli więc okres półtrwania ksantonów w organizmie wynosi maksymalnie 5 godzin, to po 5 godzinach od momentu konsumpcji, 50% tego, co zostało spożyte przez organizm, zostanie przez niego wykorzystane i wydalone.

W ciągu kolejnych 5 godzin, jeśli nie spożyjemy dodatkowej porcji ksantonów, ich pozostałe 50% również zostanie wykorzystanie i wydalone przez organizm. Dlatego tez najlepsze efekty osiąga się przyjmując profilaktycznie 2 - 6 łyżek w trzech porcjach dziennie.

 

Dlaczego warto pić sok z mangostanu?

 

Każdego dnia, każda komórka naszego organizmu poddana jest ciągłym atakom. Paradoksalnie nasze komórki równiez same produkują wrogów -  produkty przemiany materii. Głównych jednak przyczyn należy doszukiwać się w środowisku, w którym żyjemy oraz w naszym stylu życia, w tym w nawykach żywieniowych.

Nie od dziś wiadomo, że podstawą zdrowia jest żywność wysokiej jakości. Obfituje one w duża ilość potrzebnych nam "żywieniowych żołnierzy", by prowadzili w naszym organizmie bitwę z wolnymi rodnikami oraz wzmacniali i uruchamiali procesy obronne. Rozsądnym jest więc wybierać taki rodzaj pożywienia, który zawiera duża ilość składników roślinnych. Mangostan w pełni spełnia te wymagania.

 

 

Mangostan a antyoksydanty -  zachowanie prawidłowych funkcji komórek w organizmie

 

Każdego roku dowiadujemy sie o nowych odkryciach medycznych, które potwierdzają fakt, że wolne rodniki są prawdopodobnie główna przyczyną występowania obecnie poważnych problemów zdrowotnych -  od zawału mięśnia sercowego, poprzez choroby zwyrodnieniowe układu kostno-stawowego aż po nowotwory.

Badanie in vitro przeprowadzone przez jednego z australijskich kardiologów wykazało, że alfa-mangostyna - jeden z ksantonów mangostanu - hamuje utlenianie cholestrolu o frakcji LDL. W innym badaniu okazało się, że gamma-mangostyna wykazuje silniejsze działanie antyoksydacyjne niż witamina E, która jest uznawana za jeden z ważniejszych antyoksydantów. Wyniki kolejnych doświadczeń przeprowadzonych w Singapurze wykazały, że spośród 27 badanych owoców, działanie antyoksydacyjne mangostanu jest jedynym z najbardziej skutecznych. Badania te przynoszą ze sobą prosty wniosek: " Mangostan powinien znaleźć się w codziennej diecie każdego człowieka".

 

Błędne przekonania

 

Podobnie jak stosując naturalne terapie, nie należy spodziewać się szybkich i niesamowitych efektów stosowania soku z mangostanu, w szczególności w przypadkach poważnych schorzeń w zaawansowanym stadium. Jednakże może być on skutecznym środkiem profilaktycznym lub przynieść poprawę już istniejącego stanu, pod warunkiem ciągłego i systematycznego zażywania. Klucz do satysfakcjonujących wyników leży we właściwym przyjmowaniu mangostanu, w zależności od indywidualnych potrzeb. Kiedy zostaną one jasno określone, wystarczy ich konsekwentnie przestrzegać.

Kolejnym błędnym przekonaniem jest stwierdzenie, iż spożywany codziennie sok z mangostanu to panaceum, które wyleczy wszystkie dolegliwości. Niestety nauka nadal nie odkryła takiego naturalnego środka, który obok witamin, minerałów, enzymów i wielu innych również dostarczałby mikroflory czy też wielu innych bezcennych dla organizmu składników. Stąd należy je stosować dodatkowo w innych preparatów. Jednakże sok z Mangostanu -  ZenThonic -  to najbardziej niezwykły preparat jaki został okryty przez naukowców w ostatnich latach. a może nawet i w przyszłości.

 

Wyniki badań wykazują, że mieszkańcy Ameryki Północnej oraz Europy żyją obecnie znacznie dłużej niż kiedyś. Z drugiej strony statystycznie rzecz biorąc, będą oni dłużej cierpieć na różnego rodzaju dolegliwości, jakie mają szansę nabyć w przeciągu swojego długiego życia. Rodzi to pytanie -  po co wydłużać czas życia, kiedy ta dodatkowa liczba lat może przynieść więcej cierpienia niż radości?

 

Wiele osób nieświadomych wspomagającej zdrowie mocy działania naturalnych preparatów tzw. suplementów, obawia się na starość choroby Alzheimera, Parkinsona, zawału serca czy udaru mózgu i związanych z tym komplikacji. W przeciwieństwie do powszechnej opinii, zniedołężnienie nie jest jednoznaczne z upływem lat. Właściwe odżywianie, aktywność fizyczna oraz rozsądna suplementacja mogą zmienić ten pogląd oraz dodać więcej życia do Twoich lat, a nie po prostu lat do Twojego życia!

 

 

Mangostan a wartości ORAC

 

ORAC czyli zdolność absorpcji rodników tlenowych, to miara antyoksydacyjnych wartości substancji. Wartości ORAC dla większości owoców i warzyw zostały określone przez standardowe laboratoria i opublikowane w naukowych czasopismach. Według referencji pewnych stron internetowych, mangostan posiada ORAC od 17000 do 24000! Dla porównania - wartość ORAC 100 gram suszonych śliwek wynosi 5770. Dotychczas suszone śliwki miały opinię prawdziwego mistrza ORAC.

 

Łatwo można uniknąć destrukcji zdrowych komórek, a tym samym uniknąć chorób. Wystarczy dodać do swojej codziennej diety substancje antyoksydacyjne, które stanowią ważną obronę przed procesem starzenia się i związanymi z nim chorobami. 

 

Według referencji wielu badań naukowych, mangostan dzięki licznym ksantonom osiągnął obecnie najwyższy wskaźnik ORAC, który klasuje się od 17000 do 24000! 

 

Wynika z tego, iż produkty zawierające mangostan wiele razy mocniej nasycają nasz organizm w antyoksydanty niż znane z leczniczego działania np.  5 razy słabsze pod tym względem produkty z owocu noni, 8-10 razy słabsze z borówki i czarnej jagody oraz 11-20 razy słabsze truskawki i maliny.

 

Odkryto, że żywność z wysokim ORAC podnosi pojemność antyoksydacyjną ludzkiej krwi o 10 - 25%, pomagając zwiększyć zdolność uczenia się i zapobiegać utracie długoterminowej pamięci, utrzymując w zdrowiu komórki mózgu oraz chroniąc przed zniszczeniem komórek w organizmie, każdego dnia bombardującymi w nie wolnymi rodnikami.

 

Więcej >>

 

Składniki i korzyści płynące ze stosowania soku  z mangostanu - Zenthonic >>

 

 

Ponieważ serwis ten jest wciąż rozbudowywany, więcej informacji na temat badań naukowych i powstawania kolejnych stron znajdziecie Państwo wpisując się  do naszej subskrypcji ZDROWIE&ŻYWIENIE
   - link:  www.mangostan.pl/subskrypcja.html
prześlemy Państwu

 

PDF. Mangostan -  co piszą lekarze >>

 

CIEKAWOSTKA!
Z 1 litra ZenThonic  (dokładnie 964ml) przygotujemy aż 10- 12 litrów napoju antyoksydantami, podając 1 łyżkę stołową ZenThonic na 1/3 -1  szklankę wody
 


 wyślij link